Czym jest Kurs Małżeński?

Kurs Małżeński to seria siedmiu spotkań stworzonych po to, by pomóc każdej parze w pracy nad wzmocnieniem relacji i budowaniem silnego małżeństwa.

Nicky i Sila Lee, autorzy książki „Niezbędnik Małżeński”, opracowali Kurs Małżeński z myślą o parach, poszukujących praktycznego sposobu na wzmocnienie relacji. Kurs ma na celu pomóc parom w zbudowaniu silnych fundamentów relacji, nauczyć efektywnej komunikacji i pokazać jak najlepiej radzić sobie z różnicami.

„Nie ma tam doradzania, publicznego prania brudów, czy terapii grupowej – i zdaje się, że to działa.”
Czytaj cały artykuł (w języku angielskim)

Dla kogo?

Kurs Małżeński skierowany jest dla par, które chcą wzmocnić swoją relację. Niektóre pary biorą udział w Kursie by świadomie zainwestować w swoją relację, inne po prostu szukają konkretnych wyzwań. Tak czy inaczej, Kurs oferuje podstawowe narzędzia i praktyczne pomysły, które pomagają zbudować związek na całe życie. Kurs Małżeński oparty jest na zasadach chrześcijańskich ale przeznaczony jest dla wszystkich par – nie tylko tych ze środowiska kościelnego.

Posłuchaj par, które opowiadają dlaczego wzięły udział w Kursie Małżeńskim i jaki to miało wpływ na ich relacje.
(Nagrania zawierają polskie napisy)

Czego możemy się spodziewać?

Podczas Kursu Małżeńskiego pary siedzą przy własnym stoliku. Każdy Kurs jest wyjątkowy, ale zazwyczaj każda sesja będzie obejmowała: posiłek, praktyczny wykład oraz czas na prywatną dyskusję pomiędzy Tobą i Twoim partnerem.

Nie musisz dzielić się niczym na temat Waszej relacji z nikim innym poza Twoim partnerem. Muzyka w tle zapewni Wam pełną prywatność.

Obejrzyj ten krótki film, aby dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać, gdy oboje weźmiecie udział w Kursie Małżeńskim.

Sesje obejmują następujące tematy:

Sesja 1.

Mocne fundamenty

Nauczcie się wzajemnie rozumieć swoje potrzeby

Sesja 2.

Sztuka komunikacji

Jak komunikować się efektywnie

Sesja 3.

Rozwiązywanie konfliktów

Opracujcie metody rozwiązywania konfliktów i sporów

Sesja 4.

Moc przebaczenia

Dowiedzcie się, jak przepraszać i przebaczać sobie nawzajem

Sesja 5.

Wpływ rodziny - przeszłość i teraźniejszość

Rozpoznajcie jak wychowanie wpływa na Waszą relację

Sesja 6.

Dobry seks

Znajdźcie sposoby rozwijania relacji seksualnej

Sesja 7.

Miłość w działaniu

Odkryj „język miłości” Twojego partnera i jak właściwie okazywać mu miłość

Kurs Małżeński jest także prowadzony w formie online. Teraz macie okazję wziąć w nim udział, przebywając w zaciszu własnego domu.