Baner KPA 2

Czym jest Kurs Przedmałżeński Alpha?

Kurs Przedmałżeński Alpha to seria pięciu spotkań stworzonych po to, by pomóc narzeczonym oraz tym, którzy rozważają małżeństwo zbudować solidne podstawy pod wspólną przyszłość.
Nicky i Sila Lee, autorzy Niezbędnika Małżeńskiego, opracowali Kurs Przedmałżeński Alpha, chcąc pomóc parom zainwestować w swoją relację w taki sposób, aby zaowocowała trwałym małżeństwem. Kurs pomaga poprawić komunikację, zrozumieć i docenić różnice między sobą oraz przygotować się na potencjalne wyzwania.

„Czuję się jak na początku nowej podróży, nie jak po ukończeniu kursu.”

Czytaj cały artykuł (w języku angielskim)

Dla kogo?

Kurs Przedmałżeński Alpha skierowany jest do par, które rozważają zawarcie związku małżeńskiego oraz do narzeczonych. Został przygotowany dla tych, którzy chcieliby ofiarować sobie jak najlepszy start w małżeństwie – niezależnie od tego czy zawierają małżeństwo po raz pierwszy, czy też nie.
 Z kursu, choć oparty jest na wartościach chrześcijańskich, mogą skorzystać wszystkie pary – nie tylko ze środowiska kościelnego. Nie musicie planować ślubu kościelnego, aby wziąć w nim udział.

Posłuchajcie Matta i Joey, którzy dzielą się swoim doświadczeniem udziału w Kursie Przedmałżeńskim Alpha.
(Nagranie zawiera polskie napisy)

Czego możemy się spodziewać?

Podczas Kursu Przedmałżeńskiego Alpha zostaniecie ugoszczeni przez organizatorów kursu i zajmiecie miejsce przy stoliku, przygotowanym dla Was dwojga. Rozmowy w parach będą całkowicie poufne.

Każda edycja kursu jest wyjątkowa, jednak sesja wygląda podobnie: posiłek, praktyczny wykład oraz czas na dyskusję pomiędzy Tobą i Twoim partnerem. Muzyka w tle sprzyja całkowitej prywatności. Nigdy nie zostaniesz poproszony, aby podzielić się czymkolwiek na temat Waszej relacji z kimś innym, niż Twój partner.

Przed rozpoczęciem kursu lub w trakcie kilku pierwszych spotkań możesz zostać poproszony o wypełnienie Ankiety dla Par. Zostanie Ci ona przekazana drogę e-mailową. Jest to kwestionariusz, a nie test w rodzaju „Czy pasujecie do siebie?” Jego formuła może pomóc wskazać ważne dla Was, do omówienia przed ślubem, kwestie. Uwypukla on także silne obszary Waszego związku.

Sesje obejmują następujące tematy:

Sesja 1.

Komunikacja

Poznajcie swoje typy osobowości i style porozumiewania się

Sesja 2.

Konflikt

Dowiedzcie się o potencjalnych wyzwaniach związanych z relacjami i sposobach ich rozwiązywania

Sesja 3.

Zobowiązanie

Odkryjcie znaczenie i korzyści płynące z relacji wzajemnego oddania

Sesja 4.

Więź

Nauczcie się jak nieustannie rozwijać Waszą relację

Sesja 5.

Przygoda

Rozpoznajcie to, co jest ważne dla Was obojga i rozwijajcie Waszą jedność

Zobaczcie listę polecanych przez nas lektur oraz poznajcie pomysły na to, jak nieprzerwanie inwestować w Wasz związek.